Історична довідка про гімназію № 6 м. Кам`янське

Гімназія № 6 будувалась з 1932 року. Остаточно була здана в експлуатацію в 1934 році, її відкриття, як першої чоловічої школи в місті, здійснював директор Гаркавенко Іван Антонович, математик за спеціальністю. Учнями було укомплектовано всі 9 класів.

Вже в 1935 році школа була переповнена учнями, працювала на дві зміни, а другі класи довелося перевести в приміщення інституту.

В довоєнні часи директором школи був Дубінін Григорій Кирилович, пізніше — льотчик-бомбардувальник, Герой Радянського Союзу.

У 1941 році закінчили школу 32 випускники. Із них у перші дні війни загинули Погорєлов, Колотіло, Бабич, Кузнєцов… Із 32 випускників 16 одержали атестати з відзнакою. Класним керівником 10 класу випуску 1941 року була Далемба Вікторія Трохимівна.

В роки окупації заклад освіти не функціонував, його будівлю було майже зруйновано.

Тільки в 1944 році приміщення було відбудовано. Не вистачало меблів, підручників. Частину інвентаря взяли в інших закладах. І з цього часу стала існувати чоловіча школа № 6. Директором її був Крус Микола Костянтинович, вчитель мови і літератури. Заклад мав значний авторитет, тут працювали досвідчені вчителі: Дорохова Неоніла Павлівна, Капінус Євдокія Григорівна, Гассен Єлізавета Петрівна, Пузенко Гаврило Іванович.

Потім заклад очолив Ляудіс Борислав Володимирович. Заклад славився відмінниками, майбутніми керівниками підприємств, лікарями, інженерами, артистами, вчителями, конструкторами. Проводилися сумісні заходи з жіночою школою № 3, яка знаходилася неподалік.

Славні традиції продовжила Велика Олександра Єрофеївна. В закладі у 1960-х роках навчалися і хлопці, і дівчата.

Важливим етапом в історії закладу стала його добудова в 1967 році, яка здійснювалася при Фриді Давидівні Лебединській. Саме випускники 70-х років першими навчалися в окремих нових кабінетах хімії, фізики, математики, російської, української, англійської мов. Учні не полишали заклад освіти  і ввечері, адже у них з’явилася велика спортивна зала, окремо – актова зала.

У 70-80-і роки директором була Іваніна Лілія Вікторівна. Естафету підхопила Гладкова Алла Олексіївна у 1983 році, яка очолювала заклад 21 рік. Сама вона ініціювала створення школи народного мистецтва в 1993 році. Тут запрацювали гуртки, поглиблено вивчаються музичні предмети: сольфеджіо, хороведення, хореографія, створені оркестри духових та народних інструментів, ансамбль сопілкарів.

З вересня 2004 року заклад прийняв учнів і вчителів реорганізованої школи № 17. Традиції продовжили директори Стьопіна Наталія Віталіївна та Рутенко Наталія Вікторівна. У 2019 році, за рішенням міської ради, заклад офіційно перейменовано на гімназію (директор – Рутенко Н.В.). Розширено мережу навчальних предметів і позаурочних студій художньо-естетичного мистецтва. Працюють студії: вокального і хорового співу, гри на фортепіано, хореографії, декоративно-вжиткового, театрального та образотворчого мистецтва, гри на духових та народних інструментах. Поглиблено вивчаються предмети: етика, естетика, основи театрального мистецтва, художня культура, образотворче мистецтво. Старшокласників охоплено художньо-естетичним профільним навчанням. З 2006 року учні 10-11 класів здобували допрофесійну підготовку на базі Дніпродзержинського професійного ліцею за спеціальністю «Оператор комп’ютерного набору. Комп’ютерна графіка і дизайн».